PTCCL05H110HBC
- Артикул производителя:
- PTCCL05H110HBC
- Производитель/Бренд:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- Краткое описание:
- PTC RESET FUSE
- Производитель :
- Категория товара :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 11 mA
- Current - Max :
- 80 mA
- Current - Trip (It) :
- 17 mA
- Height - Seated (Max) :
- 0.394" (10.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- 3 kOhms
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- Size / Dimension :
- 0.197" Dia x 0.217" T (5.00mm x 5.50mm)
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- Type :
- Ceramic
- Voltage - Max :
- 265V