PTGL4SAS100K2B51B0
- Артикул производителя:
- PTGL4SAS100K2B51B0
- Производитель/Бренд:
- Murata Electronics
- Краткое описание:
- PTC RESET FUSE 30V 212MA RADIAL
- Производитель :
- Murata Electronics
- Категория товара :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 212 mA
- Current - Max :
- 2 A
- Current - Trip (It) :
- 282 mA
- Height - Seated (Max) :
- 0.374" (9.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- 10 Ohms
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- Size / Dimension :
- 0.177" Dia x 0.138" T (4.50mm x 3.50mm)
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- Type :
- Ceramic
- Voltage - Max :
- 30V