PTR016V0155-BK
- Артикул производителя:
- PTR016V0155-BK
- Производитель/Бренд:
- Eaton - Electronics Division
- Краткое описание:
- PTC RESET FUSE 16V 1.55A RADIAL
- Производитель :
- Eaton - Electronics Division
- Категория товара :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 1.55 A
- Current - Max :
- 40 A
- Current - Trip (It) :
- 3.1 A
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 43 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 100 mOhms
- Size / Dimension :
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- 600 ms
- Type :
- Polymeric
- Voltage - Max :
- 16V