600R160-RAUR
- Артикул производителя:
- 600R160-RAUR
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- PTC RESET FUSE 60V 160MA RADIAL
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 160 mA
- Current - Max :
- 3 A
- Current - Trip (It) :
- 320 mA
- Height - Seated (Max) :
- 0.496" (12.60mm)
- Lead Spacing :
- 0.201" (5.10mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 4 Ohms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 16 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.630" L x 0.236" W (16.00mm x 6.00mm)
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- 10 s
- Type :
- Polymeric
- Voltage - Max :
- 60V (600V Int)