TCF250-180
- Артикул производителя:
- TCF250-180
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- PTC RESET FUSE 60V 180MA SMD
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 180 mA
- Current - Max :
- 3 A
- Current - Trip (It) :
- 380 mA
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Nonstandard SMD
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 1.9 Ohms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 4.2 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
- Thickness (Max) :
- 0.063" (1.60mm)
- Time to Trip :
- 3.4 s
- Type :
- Polymeric
- Voltage - Max :
- 60V (250V Int)