KRL2400016SBY
- Артикул производителя:
- KRL2400016SBY
- Производитель/Бренд:
- Thinking Electronics Industrial Co.
- Краткое описание:
- Polymer PTC Fuse 240V 0.16A
- Производитель :
- Категория товара :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 160 mA
- Current - Max :
- 2 A
- Current - Trip (It) :
- 370 mA
- Height - Seated (Max) :
- 0.484" (12.30mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 2.5 Ohms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 7.8 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.329" L x 0.126" W (8.35mm x 3.20mm)
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- 15 s
- Type :
- Polymeric
- Voltage - Max :
- 240V (265V Int)