MF-RG1100-AP-14
- Артикул производителя:
- MF-RG1100-AP-14
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- PTC RESETTABLE 11A 16V RADIAL LE
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 11 A
- Current - Max :
- 100 A
- Current - Trip (It) :
- 18.7 A
- Height - Seated (Max) :
- 1.024" (26.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.201" (5.10mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 3.7 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 8.9 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.689" L x 0.118" W (17.50mm x 3.00mm)
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- 7 s
- Type :
- Polymeric
- Voltage - Max :
- 16V