B59950C0080A070
- Артикул производителя:
- B59950C0080A070
- Краткое описание:
- PTC RESET FUSE 80V 170MA RADIAL
- Категория товара :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 170 mA
- Current - Max :
- 5.5 A
- Current - Trip (It) :
- 350 mA
- Height - Seated (Max) :
- 0.669" (17.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- 3.7 Ohms
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- Size / Dimension :
- 0.532" Dia x 0.138" T (13.50mm x 3.50mm)
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- Type :
- Ceramic
- Voltage - Max :
- 80V