B59880C0080A070
- Артикул производителя:
- B59880C0080A070
- Краткое описание:
- PTC RESET FUSE 265V 30MA RADIAL
- Категория товара :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 30 mA
- Current - Max :
- 400 mA
- Current - Trip (It) :
- 70 mA
- Height - Seated (Max) :
- 0.394" (10.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 60°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- 70 Ohms
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- Size / Dimension :
- 0.256" Dia x 0.197" T (6.50mm x 5.00mm)
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- Type :
- Ceramic
- Voltage - Max :
- 265V