FRV100-240F
- Артикул производителя:
- FRV100-240F
- Производитель/Бренд:
- RFE/Fuzetec
- Краткое описание:
- RESETTABLE FUSE - PPTC RADIAL LE
- Производитель :
- RFE/Fuzetec
- Категория товара :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 1 A
- Current - Max :
- 10 A
- Current - Trip (It) :
- 2 A
- Height - Seated (Max) :
- 0.961" (24.40mm)
- Lead Spacing :
- 0.402" (10.20mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 220 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 580 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.736" Dia (18.70mm)
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- 21 s
- Type :
- Voltage - Max :
- 240V (265V Int)