MF-RG300-0
- Артикул производителя:
- MF-RG300-0
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- PTC RESET FUSE 16V 3A RADIAL
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 3 A
- Current - Max :
- 100 A
- Current - Trip (It) :
- 5.1 A
- Height - Seated (Max) :
- 0.433" (11.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.201" (5.10mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 38 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 97.5 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.280" L x 0.118" W (7.10mm x 3.00mm)
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- 1 s
- Type :
- Polymeric
- Voltage - Max :
- 16V