0ZRN1000FF1A
- Артикул производителя:
- 0ZRN1000FF1A
- Краткое описание:
- PTC RESET FUSE 16V 10A RADIAL
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 10 A
- Current - Max :
- 100 A
- Current - Trip (It) :
- 18.5 A
- Height - Seated (Max) :
- 1.043" (26.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.402" (10.20mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- AEC-Q200
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 6.2 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 15 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.689" L x 0.118" W (17.50mm x 3.00mm)
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- 9 s
- Voltage - Max :
- 16V