0ZRC0090FF2E
- Артикул производителя:
- 0ZRC0090FF2E
- Производитель/Бренд:
- Bel Fuse Inc.
- Краткое описание:
- PTC RESET FUSE 90V 900MA RADIAL
- Производитель :
- Bel Fuse Inc.
- Категория товара :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 900 mA
- Current - Max :
- 40 A
- Current - Trip (It) :
- 1.8 A
- Height - Seated (Max) :
- 0.622" (15.80mm)
- Lead Spacing :
- 0.201" (5.10mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 200 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 470 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.461" L x 0.122" W (11.70mm x 3.10mm)
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- 7.2 s
- Type :
- Polymeric
- Voltage - Max :
- 90V