0ZRP0375FF1A
- Артикул производителя:
- 0ZRP0375FF1A
- Краткое описание:
- PTC RESET FUSE 60V 3.75A RADIAL
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 3.75 A
- Current - Max :
- 40 A
- Current - Trip (It) :
- 7.5 A
- Height - Seated (Max) :
- 0.992" (25.20mm)
- Lead Spacing :
- 0.402" (10.20mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- AEC-Q200
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 17 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 60 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.650" L x 0.142" W (16.50mm x 3.60mm)
- Thickness (Max) :
- Time to Trip :
- 22 s
- Voltage - Max :
- 60V