1210L110/16WR
- Артикул производителя:
- 1210L110/16WR
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- PTC RESET FUSE 16V 1.1A 1210
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 1.1 A
- Current - Max :
- 100 A
- Current - Trip (It) :
- 2.2 A
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric), Concave
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 60 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 210 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.127" L x 0.102" W (3.22mm x 2.58mm)
- Thickness (Max) :
- 0.049" (1.25mm)
- Time to Trip :
- 100 ms
- Type :
- Polymeric
- Voltage - Max :
- 16V