1206L050/15YR
- Артикул производителя:
- 1206L050/15YR
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- PTC RESET FUSE 15V 500MA 1206
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 500 mA
- Current - Max :
- 100 A
- Current - Trip (It) :
- 1 A
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric), Concave
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 150 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 750 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
- Thickness (Max) :
- 0.030" (0.75mm)
- Time to Trip :
- 100 ms
- Type :
- Polymeric
- Voltage - Max :
- 15V