BK/S501-V-1.6-R
- Артикул производителя:
- BK/S501-V-1.6-R
- Краткое описание:
- FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM
- Approval Agency :
- CCC, cURus, MITI/JET, SEMKO, VDE
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 1.5kA
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 1.6 A
- Fuse Type :
- Cartridge, Ceramic
- Package / Case :
- 5mm x 20mm (Axial)
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V