0239.750HXEP
- Артикул производителя:
- 0239.750HXEP
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE GLASS 750MA 250VAC 5X20MM
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Fuses
- Approval Agency :
- CE, CSA, KC, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 35A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 750 mA
- Fuse Type :
- Cartridge, Glass
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 5mm x 20mm (Axial)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.217" Dia x 0.846" L (5.50mm x 21.50mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V