BK/S520-12-5-R
- Артикул производителя:
- BK/S520-12-5-R
- Производитель/Бренд:
- Eaton - Electronics Division
- Краткое описание:
- FUSE 12.5A 420VAC CARTRIDGE
- Производитель :
- Eaton - Electronics Division
- Категория товара :
- Fuses
- Approval Agency :
- TUV, UR
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 300A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 12.5 A
- Fuse Type :
- Cartridge, Ceramic
- Melting I²t :
- 160
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 5mm x 20mm
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- 420 V