LPSJ601.ZXID
Артикул производителя:
LPSJ601.ZXID
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
FUSE HLDR CART 600V 60A DIN RAIL
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
Fuseholders
Contact Finish :
Contact Material :
Current Rating (Amps) :
60 A
For Use With/Related Products :
Class J Fuses
Fuse Size :
1.063" Dia x 2.374" L (27mm x 60.3mm)
Fuse Type :
Cartridge
Fuseholder Type :
Holder
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Circuits :
1
Orientation :
Product Status :
Obsolete
Termination Style :
Screw Terminal, Pressure Plate
Voltage :
600V