LA130URD72LI0315
- Артикул производителя:
- LA130URD72LI0315
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE SQUARE 315A 1.3KVAC RECT
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- UR
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 100kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 315A
- Features :
- Fuse Type :
- Square
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Rectangular, Blade
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 2.854" L x 2.362" W x 2.560" H (72.50mm x 60.00mm x 65.03mm)
- Voltage Rating - AC :
- 1.3 kV