0LKS100.T
- Артикул производителя:
- 0LKS100.T
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE LINK 100A 600VAC CYLINDR
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- CE, CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 10kA
- Class :
- H
- Current Rating (Amps) :
- 100A
- Features :
- Fuse Type :
- Fuse Link
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cylindrical, Blade Terminals
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 1.311" Dia x 5.874" L (33.30mm x 149.20mm)
- Voltage Rating - AC :
- 600 V