39018R2BI8.25
- Артикул производителя:
- 39018R2BI8.25
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE CARTRIDGE 390A 8.25KVAC CYL
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Motor Protection
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 80kA
- Class :
- R
- Current Rating (Amps) :
- 390A
- Features :
- Indicating
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 18.000" L x 3.000" W x 7.600" H (457.20mm x 76.20mm x 193.04mm)
- Voltage Rating - AC :
- 8.25 kV