63K07-660
- Артикул производителя:
- 63K07-660
- Производитель/Бренд:
- Eaton - Bussmann Electrical Division
- Краткое описание:
- FUSE CARTRIDGE 63A 660VAC/250VDC
- Производитель :
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 80kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 63A
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 1.016" Dia x 2.134" L (25.80mm x 54.20mm)
- Voltage Rating - AC :
- 660 V
- Voltage Rating - DC :
- 250 V