FT600-2000-2
- Артикул производителя:
- FT600-2000-2
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE BOARD MOUNT 2A 600VAC 2SMD
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Telecom
- Approval Agency :
- CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 60A
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 2A
- Features :
- Fuse Type :
- Board Mount
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2-SMD, Square End Block
- Product Status :
- Obsolete
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.402" L x 0.122" W x 0.122" H (10.20mm x 3.10mm x 3.10mm)
- Voltage Rating - AC :
- 600 V