3.6WFOH6160
- Артикул производителя:
- 3.6WFOH6160
- Производитель/Бренд:
- Eaton - Bussmann Electrical Division
- Краткое описание:
- FUSE CARTRIDGE 160A 3.6KVAC
- Производитель :
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 160A
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cartridge, Non-Standard
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 2.992" Dia x 7.560" L (76.00mm x 192.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- 3.6 kV