55GDMSJ100E
- Артикул производителя:
- 55GDMSJ100E
- Производитель/Бренд:
- Eaton - Bussmann Electrical Division
- Краткое описание:
- 5.5KV 100E DIN FUSE
- Производитель :
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Transformer Protection
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 65kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 100A
- Features :
- Indicating
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cartridge, Non-Standard
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 2.008" Dia x 17.400" L (51.00mm x 442.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- 5.5 kV