7.2WFMSJ40
- Артикул производителя:
- 7.2WFMSJ40
- Производитель/Бренд:
- Eaton - Bussmann Electrical Division
- Краткое описание:
- FUSE CART 40A 7.2KVAC FUSE LINK
- Производитель :
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Approval Agency :
- VDE
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 63kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 40A
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Fuse Link
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 2.992" Dia x 17.402" L (76.00mm x 442.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- 7.2 kV