FWA-2000AH
- Артикул производителя:
- FWA-2000AH
- Производитель/Бренд:
- Eaton - Bussmann Electrical Division
- Краткое описание:
- FUSE CARTRIDGE 2KA 130VAC/VDC
- Производитель :
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- CE, UR
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 200kA AC, 50kA DC
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 2kA
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cartridge, Non-Standard
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 2.000" Dia x 1.875" L (50.80mm x 47.63mm)
- Voltage Rating - AC :
- 130 V
- Voltage Rating - DC :
- 130 V