PSR031DS0630Z
- Артикул производителя:
- PSR031DS0630Z
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE SQUARE 630A 700VAC/600VDC
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Semiconductors
- Approval Agency :
- CCC, CE, cURus, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 200kA AC, 150kA DC
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 630A
- Features :
- Indicating
- Fuse Type :
- Square
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 1.898" L x 2.028" W x 2.264" H (48.20mm x 51.50mm x 57.50mm)
- Voltage Rating - AC :
- 700 V
- Voltage Rating - DC :
- 600 V