EVK14-35-T
- Артикул производителя:
- EVK14-35-T
- Производитель/Бренд:
- Eaton - Bussmann Electrical Division
- Краткое описание:
- EV Fuse 35A 1000VDC S14 T Type
- Производитель :
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 25kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 35A
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 0.563" Dia x 2.008" L (14.30mm x 51.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 1 kV