L75QS090.V
- Артикул производителя:
- L75QS090.V
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- 750VDC HIGHSPEED SEMICONDUCTOR F
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- CE, cURus, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 90A
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 1.000" Dia x 2.875" L (25.40mm x 73.03mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 750 V