0ALABK160-BA
- Артикул производителя:
- 0ALABK160-BA
- Производитель/Бренд:
- Bel Fuse Inc.
- Краткое описание:
- FUSE 160A 1000V STUD MNT
- Производитель :
- Bel Fuse Inc.
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50kA
- Class :
- aR
- Current Rating (Amps) :
- 160A
- Features :
- Fuse Type :
- Rectangular
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Rectangular, Blade
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 1 kV