0AKRBK150-BB
- Артикул производителя:
- 0AKRBK150-BB
- Производитель/Бренд:
- Bel Fuse Inc.
- Краткое описание:
- FUSE 150A 500V STUD MNT
- Производитель :
- Bel Fuse Inc.
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 150A
- Features :
- Fuse Type :
- Square
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Rectangular, Blade
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 1.929" L x 1.457" W x 0.945" H (49.00mm x 37.00mm x 24.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 500 V