0LMF.800H
- Артикул производителя:
- 0LMF.800H
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE CARTRIDGE 800MA 300VAC
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- CE, CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 10kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 800mA
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cartridge
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.610" Dia x 1.820" L (15.49mm x 46.23mm)
- Voltage Rating - AC :
- 300 V