20C10X38GI
- Артикул производителя:
- 20C10X38GI
- Производитель/Бренд:
- Altech
- Краткое описание:
- FUSE CARTRIDGE 20A 400VAC 5AG
- Производитель :
- Altech
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- Class :
- C
- Current Rating (Amps) :
- 20A
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia x 1.496" L (10.00mm x 38.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- 400 V