0242.050URS
- Артикул производителя:
- 0242.050URS
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE CARTRIDGE 50MA 250VAC/VDC
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Hazardous Locations
- Approval Agency :
- cURus
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 4kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 50mA
- Features :
- Intrinsically Safe
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Cartridge, Non-Standard
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.119" Dia x 0.331" L (3.02mm x 8.40mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 250 V