0481.750H
- Артикул производителя:
- 0481.750H
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE INDICATING 750MA 125VAC/VDC
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Telecom
- Approval Agency :
- CSA, UR
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 300A
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 750mA
- Features :
- Indicating
- Fuse Type :
- Indicating Fuse
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Alarm Indicator
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 0.665" L x 0.228" W x 0.772" H (16.90mm x 5.80mm x 19.60mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 125 V