CC12M10A
Артикул производителя:
CC12M10A
Производитель/Бренд:
Eaton - Electronics Division
Краткое описание:
FUSE BOARD MOUNT 10A 24VDC 1206
Производитель :
Eaton - Electronics Division
Категория товара :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Approval Agency :
cURus, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
150A
Class :
Current Rating (Amps) :
10A
Features :
Fuse Type :
Board Mount
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
24 V