PSR030US0630Z
- Артикул производителя:
- PSR030US0630Z
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSES POWR-SPEED
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Semiconductors
- Approval Agency :
- CE, cURus, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 200kA AC, 150kA DC
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 630A
- Features :
- Indicating
- Fuse Type :
- Square
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Rectangular, Blade
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 1.878" L x 1.693" W x 1.929" H (47.70mm x 43.00mm x 49.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- 700 V
- Voltage Rating - DC :
- 550 V