SPFJ125.XXL
- Артикул производителя:
- SPFJ125.XXL
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE CARTRIDGE 125A 600VAC/1KVDC
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Solar (Photovoltaic)
- Approval Agency :
- CE, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 200kA AC, 20kA DC
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 125A
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 1.500" Dia x 3.012" L (38.10mm x 76.50mm)
- Voltage Rating - AC :
- 600 V
- Voltage Rating - DC :
- 1 kV