L50S100.T
Артикул производителя:
L50S100.T
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
FUSE CRTRDGE 100A 500VAC/450VDC
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Semiconductors
Approval Agency :
CE, CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200kA AC, 20kA DC
Class :
Current Rating (Amps) :
100A
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
1.000" Dia x 2.126" L (25.40mm x 54.00mm)
Voltage Rating - AC :
500 V
Voltage Rating - DC :
450 V