0AKK-K100-BB
- Артикул производителя:
- 0AKK-K100-BB
- Производитель/Бренд:
- Bel Fuse Inc.
- Краткое описание:
- FUSE 100A 1000V STUD MNT
- Производитель :
- Bel Fuse Inc.
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 100A
- Features :
- Fuse Type :
- Rectangular
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Rectangular, Blade
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 2.913" L x 0.866" W x 0.984" H (74.00mm x 22.00mm x 25.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 1 kV