0SLC040.T
- Артикул производителя:
- 0SLC040.T
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE CARTRIDGE 40A 480VAC/170VDC
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Electrical, Industrial
- Approval Agency :
- CE, CSA, QPL, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 100kA AC, 10kA DC
- Class :
- G
- Current Rating (Amps) :
- 40A
- Features :
- Fuse Type :
- Cartridge
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cartridge, Non-Standard
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Medium Blow
- Size / Dimension :
- 0.406" Dia x 2.252" L (10.30mm x 57.20mm)
- Voltage Rating - AC :
- 480 V
- Voltage Rating - DC :
- 170 V