JLLS200.X
Артикул производителя:
JLLS200.X
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
FUSE CRTRDGE 200A 600VAC/300VDC
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Electrical, Industrial
Approval Agency :
CE, CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200kA
Class :
T
Current Rating (Amps) :
200A
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
1.063" Dia x 1.657" L (27.00mm x 42.10mm)
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
300 V