0259.125MX913
- Артикул производителя:
- 0259.125MX913
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE BRD MNT 125MA 125VAC/VDC
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Hazardous Locations
- Approval Agency :
- Baseefa, UR
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A AC, 300A DC
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 125mA
- Features :
- Intrinsically Safe
- Fuse Type :
- Board Mount
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 90°C
- Package / Case :
- Radial, Can, Horizontal
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 0.315" Dia x 0.512" L (8.00mm x 13.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 125 V