PSX3XLUB0900X
- Артикул производителя:
- PSX3XLUB0900X
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE SEMI 1500VDC 3XL SIZE 900A
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Semiconductors
- Approval Agency :
- CE, cURus, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 200kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 900A
- Features :
- Indicating
- Fuse Type :
- Square
- Mounting Type :
- Bolt Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Rectangular, Blade
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 5.067" L x 2.894" W x 3.130" H (128.70mm x 73.50mm x 79.50mm)
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 1.5 kV