PSR031FS0200Z
Артикул производителя:
PSR031FS0200Z
Производитель/Бренд:
Hartland Controls/Littelfuse
Краткое описание:
FUSE SQUARE 200A 700VAC/600VDC
Производитель :
Hartland Controls/Littelfuse
Категория товара :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Semiconductors
Approval Agency :
CCC, CE, cURus, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200kA AC, 150kA DC
Class :
Current Rating (Amps) :
200A
Features :
Fuse Type :
Square
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
1.969" L x 2.028" W x 2.264" H (50.00mm x 51.50mm x 57.50mm)
Voltage Rating - AC :
700 V
Voltage Rating - DC :
600 V