0304.050HR
- Артикул производителя:
- 0304.050HR
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSE BRD MNT 50MA 277VAC/DC 2SMD
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Hazardous Locations
- Approval Agency :
- cURus, EX
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 1.5kA
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 50mA
- Features :
- Intrinsically Safe
- Fuse Type :
- Board Mount
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 60°C
- Package / Case :
- 2-SMD, J-Lead
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Size / Dimension :
- 0.538" L x 0.237" W x 0.244" H (13.67mm x 6.03mm x 6.19mm)
- Voltage Rating - AC :
- 277 V
- Voltage Rating - DC :
- 277 V