PSR072FS0900Z
- Артикул производителя:
- PSR072FS0900Z
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- FUSES POWR-SPEED
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Категория товара :
- Electrical, Specialty Fuses
- Applications :
- Semiconductors
- Approval Agency :
- CE, cURus, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 100kA AC, 150kA DC
- Class :
- Current Rating (Amps) :
- 900A
- Features :
- Indicating
- Fuse Type :
- Square
- Mounting Type :
- Requires Holder
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Rectangular, Blade
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Fast Blow
- Size / Dimension :
- 2.953" L x 2.362" W x 2.598" H (75.00mm x 60.00mm x 66.00mm)
- Voltage Rating - AC :
- 1.1 kV
- Voltage Rating - DC :
- 900 V